Ücretsiz Yazılımlar

Son Güncelleme: 24.11.2017
-> Microsoft Azure
   
    Microsoft'un belli başlı üniversiteler için sunmuş olduğu ücretsiz yazılımlar var, bu üniversiteler arasında bizim üniversitemiz de mevcut. Buraya tıklayarak yazılımlara ulaşabilirsiniz. Yazılımları indirmek için sağ üst kısımdan okul e-posta adresinizle veya özelleştirdiğiniz e-posta adresi ile oturum açmanız yeterli.

-> Microsoft Office

    Microsoft üniversite öğrencileri için ücretsiz olarak web üzerinden Office 365'i kullanma şansını ve istersek bilgisayarımıza lisanslı olarak Office 2016'yı indirme hakkını sunuyor. Buraya tıklayarak siteye erişebilir ve sonu " @ogr.iu.edu.tr " olan okul e-posta adresinle kullanmaya başlayabilirsin.   

    Kayıt işleminden sonra okul hesabına, gmail üzerinden giriş yapıp hesabını onaylaman kafi. Son olarak buraya tıklayarak Office 365'i kullanabilir veya sağ üstten Office 2016'yı indirebilirsin. Ek olarak Office 2016'yı indirdikten sonra, lisanslı olması için okul e-postan ile giriş yapmak zorundasın.

-> Microsoft Visio

 Microsoft Visio'yu buraya tıklayarak Microsoft Imagine mağazasından lisansı ile birlikte ücretsiz olarak kullanabilirsin. İstersen web üzerinden buraya tıklayarak kullanabilirsin. Her iki işlem için de öğrenci mailin ile giriş yapman gerekmekte, unutma :)

-> Eduroam SecureW2

   Okulun içerisinde paylaşılmakta olan Wi-Fi'ye bilgisayarınızdan bağlanmak için gereken bir yazılım olan secureW2, okulun resmi sitesinden indirmeye kalkıştığınız zaman genelde bağlantı hatası şeklide bir hata vermekte ve indirme işlemi tamamlanmamakta, bu sebeple buraya tıklayarak, orjinal secureW2 yazılımını indirebilirsin. İndirme işleminde Windows doğrulanmış yayıncı olarak ifade edecektir zaten :)

-> JetBrainsIDE
    Students should have access to the highest-quality education available. So if you’re learning (or teaching) Java, PHP, Ruby, Python, JavaScript, Kotlin, Objective-C, or .NET technologies, hit the ground running with professional developer tools from JetBrains. The best part is, the educational licenses are completely free! (link için buraya tıkla) (alternatif)


    

Yorumlar

Popüler Yayınlar